Klub Konwersacyjny

Zapraszamy na spotkania naszego Klubu Konwersacji po angielsku. Każdy czwartek o godz. 17. Zbieramy się, żeby porozmawiać na wybrany temat. Jeżeli chcesz do nas dołączyć wyślij wiadomość na nasz adres mailowy, albo zadzwoń.

Sobota w American Corner 17 marca 2018, godz. 11-17

Zapraszamy wszystkich w sobotę 17 marca do naszego Centrum American Corner. Będziemy dyskutować po angielsku – od marca nasz Conversation Club również w soboty (od 11 do 12), a potem grać w planszówki. Mamy również trzy zestawy robotów Dash i Dot. Zapraszamy dzieci od lat 6 wraz z opiekunami do wspólnej zabawy w programowanie. Programujemy… Read more »

My journey with the USA

28 lutego w naszym Centrum odbyło się spotkanie z panią Katarzyną Szyposzyńską, pomysłodawcą projektu “My USA”. Spotkanie nosiło tytuł “My journey with the USA”. Celem zajęć było podzielenie się doświadczeniami związanymi ze Stanami, jakie prowadząca zdobywała podczas studiów oraz pobytów w USA. Celem projektu  “My USA” jest zaznajomienie uczniów i studentów z tematyką Stanów Zjednoczonych… Read more »

Short documentary in the digital age

18 stycznia w naszym centrum odbył się pokaz  filmów dokumentalnych stworzonych przez studentów Uniwersytetu Łódzkiego, pod kierunkiem amerykańskiego wykładowcy Kevina Kinga.    

Akademia Fact-Checkingu

  W sobotę 13 stycznia odbyły się warsztaty dla nauczycieli “Akademia Fact-Checkingu czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami” zrealizowane przez Stowarzyszenia Demagog i przy wsparciu finansowym Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Podczas warsztatów eksperci podzielili się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska fake news oraz przedstawią metody sprawdzania faktów fact-check zawartych w wypowiedziach osób publicznych…. Read more »