Short documentary in the digital age

Zapraszamy na przegląd filmów dokumentalnych stworzonych przez studentów Uniwersytetu Łódzkiego, pod kierunkiem amerykańskiego wykładowcy Kevina Kinga. American Corner, czwartek 18 stycznia, godz.17. Wstęp wolny! We invite you to the show of documentary films “Short documentary in the digital age” created by students of the University of Lodz, under the supervision of American lecturer Kevin King…. Read more »

Akademia Fact-Checkingu

  W sobotę 13 stycznia odbyły się warsztaty dla nauczycieli “Akademia Fact-Checkingu czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami” zrealizowane przez Stowarzyszenia Demagog i przy wsparciu finansowym Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Podczas warsztatów eksperci podzielili się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska fake news oraz przedstawią metody sprawdzania faktów fact-check zawartych w wypowiedziach osób publicznych…. Read more »

Healthy LifeStyle – lecture

Molly Benkaim, stypendystka Komisji Fulbrighta opowiadała uczniom VIII LO w Łodzi o zaletach zdrowego trybu życia.

A Hundred Years of U.S.-Polish Relations

Wykład pana Aarona Fishmana z Ambasady U.S. w Warszawie rozpoczął obchody 100 lecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. Po spotkaniu łączyliśmy się z dwudziestoma ośrodkami z całej Polski, które również świętowały razem z nami. Na zakończenie był tort.