A Hundred Years of U.S.-Polish Relations

Wykład pana Aarona Fishmana z Ambasady U.S. w Warszawie rozpoczął obchody 100 lecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. Po spotkaniu łączyliśmy się z dwudziestoma ośrodkami z całej Polski, które również świętowały razem z nami. Na zakończenie był tort.

American history and basic facts

Naszymi gośćmi byli dzisiaj uczniowie technikum z Czarnocina. Sprawdziliśmy ich wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych. Uczniowie zapoznali się z materiałami dostępnymi w naszym Centrum.

International Education Week – Living and Studying in the United States

Dzisiaj odbyło się spotkanie dotyczące studiowania i życia studenckiego w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie poprowadziła Molly Benkaim, amerykańska stypendystka Fulbrighta, absolwentka Arizona State University. W trakcie spotkania Molly odpowiedziała na wszelkie pytania związane ze studiowaniem za granicą.

A Hundred Years of U.S.-Polish Relations

Naszym dzisiejszym gościem był prof. Neal Peace, z wykładem dotyczącym stulecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. Profesor Neal jest kierownikiem Katedry Historii na Uniwersytecie Wisconsin-Milwaukee i cenionym badaczem stosunków polsko-amerykańskich.