International Education Week – Living and Studying in the United States

Dzisiaj odbyło się spotkanie dotyczące studiowania i życia studenckiego w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie poprowadziła Molly Benkaim, amerykańska stypendystka Fulbrighta, absolwentka Arizona State University. W trakcie spotkania Molly odpowiedziała na wszelkie pytania związane ze studiowaniem za granicą.

A Hundred Years of U.S.-Polish Relations

Naszym dzisiejszym gościem był prof. Neal Peace, z wykładem dotyczącym stulecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. Profesor Neal jest kierownikiem Katedry Historii na Uniwersytecie Wisconsin-Milwaukee i cenionym badaczem stosunków polsko-amerykańskich.

Kalifornia – spotkanie z Attache ds. Kultury

Dziś odwiedził nas Pan Daniel Hastings, Attaché ds. Kultury z Ambasady Amerykańskiej by spotkać się z młodzieżą licealną i opowiedzieć o swojej pracy i o swoim rodzinnym Stanie- Kalifornii. Po spotkaniu pan Hastings wziął udział w uroczystym otwarciu wystawy z okazji 150 rocznicy śmierci amerykańskiego aktora Iry Aldridge.

U.S.-Polish security cooperation – Spotkanie z Wiceambasadorem USA w Polsce

26 października na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ we współpracy z Centrum American Corner odbyło się spotkanie z panem Johnem Law, Wiceambasadorem USA w Polsce. Spotkanie dotyczyło polsko-amerykańskiej współpracy w zakresie bezpieczeństwa. Zdjęcia ze spotkania