November 23rd. Camp America-International Summer Cultural Exchange Program in the USA. Spotkanie informacyjne.

Marzycie o wyjeździe do USA? Zastanawiacie się jak połączyć wakacyjną przygodę z pracą z młodzieżą? Jeśli tak to nie może Was zabraknąć na spotkaniu, które odbędzie się w nadchodzący czwartek w naszej placówce, zaraz po Coffee Talks. Zapraszamy studentów i nie tylko na bezpłatne spotkanie informacyjne z byłą uczestniczką i obecną konsultantką programu Agnieszką Kozik…. Read more »

November 22nd. “Volunteering and hosting matter – the story of Carlos Collard”

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie  z amerykańskim gościem, który już w najbliższą środę odwiedzi nasz American Corner. Tym razem zawita do nas przedstawiciel środowiska NGO w USA, wolontariusz International Visitors Council of Los Angeles (IVCLA), absolwent słynnego UCLA, a przede wszystkim z człowiek o pięknej historii, który udowadnia, że mimo wielu przeciwności losu, warto pielęgnować w… Read more »

November 13-17th. Inernational Education Week. Harmonogram spotkań w AmC Radom

   16.XI.2017 (Czwartek) 16.00-17.00 “Do you want to study in the USA and don’t know what to start with?”- „Coffee Talk”. Spotkanie konwersacyjne z Vanessą DeWig, absolwentka Wydziału Antropologi na University of Chicago. Porozmawiamy o systemie szkolnictwa wyższego w USA, życiu na campusie oraz możliwościach pracy dla studentów. Zapraszamy uczestników programów wymiany studenckiej oraz osoby… Read more »

13-17 XI. International Education Week/ Tydzień Edukacji Miedzynarodowej

International Education Week (IEW), November 13-17, is an opportunity to celebrate the benefits of international education and exchange worldwide. This joint initiative of the U.S. Department of State and the U.S. Department of Education promotes higher education in the USA and  shorter or longer international exchange programs. On these days we encourage all individuals interested… Read more »

November 15th. International Students Day – Free University Fair Online

International Students Day. Największe wirtualne targi uczelni amerykańskich. Przy  wirtualnych stoiskach uczelni amerykańskich, będzie można uzyskać informacje o ofercie uczelni, procesie aplikowania, czy dostępnych stypendiach. Będzie możliwość zadawania pytań na ogólnodostępnym czacie lub w prywatnej wiadomości. Więcej informacji: collegeweeklive.com/international Lokalizacja: Internet Język wydarzenia: angielski Godzina: 10:00-22:00

Ambassador of the United States to Poland Paul W. Jones at American Corner Radom

Dzięki współpracy z U.S. Embassy Warsaw mieliśmy przyjemność gościć Paul W. Jones – Ambasadora USA w Polsce, w naszym centrum American Corner Radom. Ambasador spotkał się m.in. z Przemysław Bednarczyk, który opowiedział o swojej pracy nad filmem #LadyFromHell i o obecności amerykańskich pilotów w Radomiu podczas II Wojny Światowej. Jednym z elementów wizyty Ambasadora w… Read more »