100 LAT RAZEM! Ludzie, Historia, Przyszłość. 6 grudnia 2017

#100LatPLiUSA #Radom 6 grudnia razem z kilkoma miastami w Polsce pod hasłem „100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość” rozpoczęliśmy świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (2018) oraz setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między USA a Polską (2019). Byli z nami dyplomaci (Olivia Squyres, Karolina Orton z Ambasady USA w Warszawie), zaproszeni goście, studenci i… Read more »

100 LAT RAZEM! Ludzie, Historia, Przyszłość. 6 grudnia 2017

Wydarzenie 6 grudnia pod hasłem “100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość” zainauguruje świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (2018) oraz setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między USA a Polską (2019). Te dwie rocznice to doskonała sposobność dla obu krajów do wspólnego świętowania tych doniosłych wydarzeń oraz do umocnienia więzi łączących USA i Polskę poprzez… Read more »

November 23rd. Camp America-International Summer Cultural Exchange Program in the USA. Spotkanie informacyjne.

Marzycie o wyjeździe do USA? Zastanawiacie się jak połączyć wakacyjną przygodę z pracą z młodzieżą? Jeśli tak to nie może Was zabraknąć na spotkaniu, które odbędzie się w nadchodzący czwartek w naszej placówce, zaraz po Coffee Talks. Zapraszamy studentów i nie tylko na bezpłatne spotkanie informacyjne z byłą uczestniczką i obecną konsultantką programu Agnieszką Kozik…. Read more »

November 22nd. “Volunteering and hosting matter – the story of Carlos Collard”

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie  z amerykańskim gościem, który już w najbliższą środę odwiedzi nasz American Corner. Tym razem zawita do nas przedstawiciel środowiska NGO w USA, wolontariusz International Visitors Council of Los Angeles (IVCLA), absolwent słynnego UCLA, a przede wszystkim z człowiek o pięknej historii, który udowadnia, że mimo wielu przeciwności losu, warto pielęgnować w… Read more »

November 13-17th. Inernational Education Week. Harmonogram spotkań w AmC Radom

   16.XI.2017 (Czwartek) 16.00-17.00 “Do you want to study in the USA and don’t know what to start with?”- „Coffee Talk”. Spotkanie konwersacyjne z Vanessą DeWig, absolwentka Wydziału Antropologi na University of Chicago. Porozmawiamy o systemie szkolnictwa wyższego w USA, życiu na campusie oraz możliwościach pracy dla studentów. Zapraszamy uczestników programów wymiany studenckiej oraz osoby… Read more »