Akademia Fact-Checkingu. Warsztaty dla nauczycieli. 17.02.2018 (Sobota)

W najbliższą sobotę zapraszamy nauczycieli do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym ‘fact-checkingu’, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”. Projekt jest szczególnie ważny ze względu na narastający problem fałszywych informacji pojawiających się w Internecie, który prowadzi do dezinformacji i częstego wprowadzania w błąd czytelników. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu “Akademia fact-Checkingu”, realizowanego przez Stowarzyszenie… Read more »

Świat w obrazie. W stulecie urodzin Andrew Wyeth’a (1917–2017)

100 szkicowników, 100 artystów, projekt poświęcony twórczości Andrew Wyeth’a. 9 lutego (piątek) 2018 r. Łaźnia, ul. Traugutta 31/33 wystawa czynna do 23 lutego 2018 r. Wydrukowano 100 szkicowników i rozdano je artystom w Polsce i za granicą, którzy zapełnili je swoimi pracami, inspirując się jednym obrazem: “Świat Krystyny” Andrew Wyetha. Autorka projektu jest Izabela Biela,… Read more »

My ABC’s. Saturday, February 3rd

After a break we come back with “My ABC’s”. On Saturday February 3rd kids at the age of 4-7 are invited to take part in our popular program.  At the meetings kids listen to stories, learn basic English and participate in fun-filled activities. Saturday, the 3rd of April at 10.00-10.45 or 11.00 -11.45 a.m. Admission… Read more »

We Have a New Phone Number!!!

572 012 005 to od 1 stycznia 2018 nasz nowy numer telefonu!!! Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zapisanie naszego nowego numeru telefonu w Waszych kontaktach.

Happy New Year!

Have a great year 2018! New dreams, new hopes, new experiences and new joys, new intentions and new start. HAPPY NEW YEAR!

International Video Competition 2017 – (A Day in the life of ….(Nationality)…..Student

Z przyjemnością informujemy, że międzynarodowy konkurs wideo organizowany przez UTH i koordynowany przez Magdalenę Dygałę, która regularnie współpracuje z naszą placówką, został już rozstrzygnięty. Wyniki i linki do wybranych filmów możecie sprawdzić tutaj:http://uniwersytetradom.pl/art/display_article.php?id=7770 Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom:) Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii uczeń szkoły średniej i nagrodę główną zdobyła uczennica z Litwy Rugilė Hokušaitė…. Read more »