Akademia Fact-Checkingu. Warsztaty dla nauczycieli. 17.02.2018 (Sobota)

Published on: Category:

W najbliższą sobotę zapraszamy nauczycieli do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym ‘fact-checkingu’, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”. Projekt jest szczególnie ważny ze względu na narastający problem fałszywych informacji pojawiających się w Internecie, który prowadzi do dezinformacji i częstego wprowadzania w błąd czytelników.
Szkolenie odbędzie się w ramach projektu “Akademia fact-Checkingu”, realizowanego przez Stowarzyszenie Demagog przy wsparciu finansowym Ambasady USA w Warszawie. American Corner Radom jest współorganizatorem wydarzenia.


17 lutego (sobota) w godz. 9:00-14:00 

American Corner Radom (ul.Traugutta 31/33).

Spotkanie w j. polskim

Podczas warsztatów eksperci Stow. Demagog podzielą się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska fake news i metody sprawdzania faktów zawartych w wypowiedziach osób publicznych – fact-check, która może być wykorzystywana w pracy z uczniami, którzy najbardziej są narażeni na nieprawdziwe informacje pojawiające się w internecie. Szkolenie zakończy się przyznaniem certyfikatu uczestnictwa z logiem Stow. Demagog oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Podczas warsztatów nauczyciele dowiedzą się, na jakie elementy zwracać uwagę przy czytaniu informacji medialnych, aby nie dać się nabrać na fałszywą informację. Poznają również narzędzia, dzięki którym weryfikacja zdjęć, czy filmów w internecie stanie się łatwiejsza. W trakcie zajęć dotyczących wiarygodnych źródeł informacji Stow. Demagog przedstawi przykłady źródeł z Polski i Stanów Zjednoczonych, które są rzetelne i godne zaufania. Uczestnicy dowiedzą się jak poprawnie skonstruować fact-check, czyli jak sprawdzać fakty.

Patronami medialnymi wydarzenia są Rzeczpospolita, Cogito, Perspektywy.pl

ZGŁOSZENIA:

Aby uczestniczyć w spotkaniu, należy wypełnić poniższy formularz on-line. W przypadku przekroczenia liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezZBeJgz4yCUImEVHcoe2DgetVKdMAEo4j3dZ9BZJUG71czQ/viewform

Warsztaty mogą być przeprowadzone dla grupy maksymalnie 30 osób. Szkolenie jest bezpłatne.

Opis projektu Stow. Demagog: https://goo.gl/hoQ8PB