I Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa Philcon 2018

Published on: Category:

I Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa Philcon 2018, zorganizowana z inicjatywy studentów Koła Naukowego Anglistów  Wydziału  Pedagogiczno- Humanistycznego UTH w Radomiu, już za nami. Studenci i wykładowcy mieli doskonała okazję zaprezentować rezultaty swoich badań i podzielić się z kolegami swoją wiedzą i doświadczeniem. Szeroka gama prezentowanych przez uczestników konferencji tematów była niezwykle imponująca – od tematów związanych z kulturą, literaturą anglojęzyczną, poprzez ciekawostki i zawiłości językowe po zagadnienia związane z metodyką nauczania języka angielskiego.

American Corner Radom miał ogromną przyjemność partnerować wydarzeniu.

Gościem specjalnym wydarzenia był Scott Whitmore- Deputy Cultural Attache, z Ambasady USA w Warszawie, który otworzył konferencję swoją prezentacją zatytułowaną:” American English -Importance of sports and sports idioms in American Culture”.

Z wykładem gościnnym wystąpiła również Vanessa DeWig, Amerykanka z Chicago na stałe WS półpracująca z American Corner Radom. Tytuł prezentacji Vanessy: “How American Created their Identity through English”

Gratulujemy organizatorom tak profesjonalnego zorganizowania Konferencji, mówcom za ciekawe i inspirujące prezentacje i oczywiście życzymy sukcesów w kolejnych poczynaniach zarówno tych naukowo-badawczych jak i organizacyjnych. Czekamy na kolejną edycję wydarzenia.