b1

Bizony, łosie i łososie – na tropach przyrody w American Corner, 26 i 28 kwietnia 2016

Gejzery, uśpione wulkany i miś Yogi podkradający koszyki piknikowe – Park Yellowstone to najstarszy park narodowy na świecie i dom dla tysięcy gatunków roślin oraz zwierząt. W American Corner uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej mogli wspólnie z nami odkryć, jakie stworzenia zamieszkują to niezwykłe miejsce. W ramach zajęć dzieci układały mapę Stanów Zjednoczonych, starały się… Read more »

sk3

Święto Książki w Cornerze, 22 kwietnia 2016

22 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie z Bielan Wrocławskich poznali historię książki od rysunków na ścianach w jaskiniach po e-papier. Dzieci dowiedziały się jak odczytywać starożytne hieroglify, poznały sekret łączący Williama Szekspira i Miguela de Cervantesa, miały też okazję zapoznać się z elektroniczną wersją książki i skorzystać z e-czytnika. Spotkanie zakończyła… Read more »

Trivia quiz 2015

Konkurs Zoom in on America 2016. Zapraszamy 18 marca godz. 11.00

Po raz kolejny Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury „American Corner” i Konsulat Generalny USA w Krakowie organizuje konkurs z  wiedzy o Stanach Zjednoczonych – Zoom in on America Challenge, który będzie dotyczył tematów opisywanych w publikacji konsulatu „Zoom in on America” w latach 2014-2015. Regulamin dostępny w Cornerze i na stronie biblioteki

20160225_103734

Klub Młodych Odkrywców

American Corner zaprasza dzieci na zajęcia Klubu Młodych Odkrywców. Co robimy? ► Eksperymenty z H2O w dwóch postaciach: cieczy i pary. ► Budowa ruchomych mechanizmów z wykorzystaniem przekładni zębatych. ► Platforma konstrukcyjna dla miłośników labiryntów. ► Wirujące maszyny dla tych, którzy lubią malować. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Obowiązują zapisy.

alaska4

Alaska Indian Arts from the collection of Christopher Nowicki

Exactly eighteen years after our first exhibition, together with Christopher Nowicki we are pleased to present traditional Native American art from the Northwest Coast of the USA in Galeria Pod Plafonem. This is an extraordinary opportunity to observe how the traditional designs, used by the Native American artists on the boats, utensils, drums, jewelry, or… Read more »