Meeting with the Representative from Assist Organisation

Published on: Category:

AssistLogoIf you are a high school student and want to get a scholar to study for one year in the high school in the US, please come to a meeting with Joanna Martyni from the Assist organisation, which allows the most talented students to get experience in such exchange.

22 October
12 o’clock

or 23 October
5 P.M.

American Corner Gdańsk
Targ Rakowy 5/6


Zapraszamy na spotkanie z Panią Joanną Martyni, przedstawicielką organizacji ASSIST zajmującej się organizowaniem rocznych
wyjazdów stypendialnych dla licealistów do szkół w USA.

Poniżej znajdą Państwo więcej informacji na temat samej organizacji. Warto również dodać, że Pani Joanna prywatnie jest mamą pierwszej polskiej stypendystki, więc poza fachowym doradztwem, będzie mogła udzielić szczegółowych informacji jak cały proces przebiega od strony rodziców oraz samych stypendystów.

22 października
12.00

lub 23 października
17.00

American Corner Gdańsk
Targ Rakowy 5/6

ASSIST – American Secondary Schools for International Students and Teacher

Misją organizacji ASSIST jest stworzenie warunków dla najzdolniejszych uczniów z całego świata do spędzenia jednego roku szkolnego w prywatnej szkole amerykańskiej.
ASSIST od 1969 roku jest obecne w wielu krajach całego świata. Obecny rok szkolny jest piątym z kolei w którym również polscy stypendyści są obecni w Stanach.
Rocznie stypendia otrzymuje około 160 uczniów ze wszystkich kontynentów. Na przestrzeni 45 lat ASSIST wybrał ok. 4650 stypendystów z 51 krajów, w tym 13 Polaków.

Wymagania:  Kryterium wiekowe: 15 -18,5 lat, w Polsce aplikują uczniowie klasy I i II klasy liceum
Warunkiem uczestnictwa w programie stypendialnym jest perfekcyjna znajomość języka angielskiego.