Frank Finver na uroczystym zakończeniu festiwalu filmowego Kameralne Lato 2019

13 lipca Radca ds. Prasy i Kultury Ambasady USA w Warszawie Frank Finver wziął udział w finałowej gali i rozdaniu nagród laureatom 12. edycji festiwalu filmowego Kameralne Lato w Radomiu. Frank Finver wręczając nagrodę publiczności za najlepszy film fabularny festiwalu („Bezwarunkowa miłość” – Rafała Łysaka), wspomniał o roli sieci AmSpaces w Polsce oraz podkreślił znaczenie… Read more »

ABC pracy z kamerą – Kameralne Lato 2019

Seria warsztatów “ABC pracy z Kamerą” dla młodych pasjonatów sztuki filmowej była doskonałą okazją do spotkania z profesjonalistami i doskonalenia swoich umiejętności. Warsztaty, które były integralną częścią festiwalu Kameralne Lato 2019 koordynował American Corner Radom – partner edukacyjny festiwalu. A oto tematy niektórych spotkań: Specyfika pracy aktora w teatrze i na planie filmowym – Katarzyna… Read more »

Kameralne Lato 2019- Dzień Amerykański

Podczas gdy w centrum Radomia oficjalnie otwierano 12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, w Amfiteatr w Radomiu odbywały się wydarzenia towarzyszące Radomski Kalejdoskop Kulturowy: USA w ramach projektu Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów – Budżet Obywatelski 2019. Uczestnicy mogli skosztować amerykańskich potrawa, poznać historię amerykańskiej mody, usłyszeć ciekawostki na temat kultury, filmu, kuchni i… Read more »

Kameralne Lato 2019 – Piknik inaugurujący.

Tradycyjnie na placu Corraziego przed Urządem Miasta Radom parada zabytkowych aut uroczyście rozpoczęła 12 Ogólnopolskie Spotkania Filmowe. Oficjalnie imprezę otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Radomia – Konrad Frysztak. Podczas inaugurującego wydarzenie pikniku nie zabrakło akcentów amerykańskich. Byli z nami amerykańscy żołnierze z Civil Affairs Team, którzy chętnie rozmawiali z mieszkańcami Radomia, mówili o swoich doświadczeniach i prezentowali… Read more »

12 Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. 6-13.07.2019

Kameralne Lato 2019 zagości w Radomiu już od najbliższej soboty 6.07.2019. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji American Corner Radom wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta są partnerami edukacyjnymi wydarzenia. W ramach Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej “ABC Pracy z Kamerą” , który jest integralną częścią festiwalu Kameralne Lato, przygotowaliśmy dla państwa szereg otwartych spotkań z udziałem profesjonalistów…. Read more »

Kameralne Lato 12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe.

Już w najbliższy weekend w ramach festiwalu Kameralne Lato12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, którego American Corner Radom jest partnerem edukacyjnym, czeka nas spotkanie z kulturą USA. Zapraszamy na spotkania z Waszymi ulubionymi Amerykanami: Vanessa Dewig, Kimba Kerner, Derrick Ogrodny, itd. Czeka na Was także kawał dobrego amerykańskiego jazzu, a to dzięki Damian Czarnecki. Więcej… Read more »