Kameralne Lato 2019- Dzień Amerykański

Podczas gdy w centrum Radomia oficjalnie otwierano 12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, w Amfiteatr w Radomiu odbywały się wydarzenia towarzyszące Radomski Kalejdoskop Kulturowy: USA w ramach projektu Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów – Budżet Obywatelski 2019. Uczestnicy mogli skosztować amerykańskich potrawa, poznać historię amerykańskiej mody, usłyszeć ciekawostki na temat kultury, filmu, kuchni i… Read more »

Kameralne Lato 2019 – Piknik inaugurujący.

Tradycyjnie na placu Corraziego przed Urządem Miasta Radom parada zabytkowych aut uroczyście rozpoczęła 12 Ogólnopolskie Spotkania Filmowe. Oficjalnie imprezę otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Radomia – Konrad Frysztak. Podczas inaugurującego wydarzenie pikniku nie zabrakło akcentów amerykańskich. Byli z nami amerykańscy żołnierze z Civil Affairs Team, którzy chętnie rozmawiali z mieszkańcami Radomia, mówili o swoich doświadczeniach i prezentowali… Read more »

12 Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. 6-13.07.2019

Kameralne Lato 2019 zagości w Radomiu już od najbliższej soboty 6.07.2019. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji American Corner Radom wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta są partnerami edukacyjnymi wydarzenia. W ramach Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej “ABC Pracy z Kamerą” , który jest integralną częścią festiwalu Kameralne Lato, przygotowaliśmy dla państwa szereg otwartych spotkań z udziałem profesjonalistów…. Read more »

Kameralne Lato 12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe.

Już w najbliższy weekend w ramach festiwalu Kameralne Lato12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, którego American Corner Radom jest partnerem edukacyjnym, czeka nas spotkanie z kulturą USA. Zapraszamy na spotkania z Waszymi ulubionymi Amerykanami: Vanessa Dewig, Kimba Kerner, Derrick Ogrodny, itd. Czeka na Was także kawał dobrego amerykańskiego jazzu, a to dzięki Damian Czarnecki. Więcej… Read more »

“Build Bridges not Fences” – at the finish of the program.

Praktyczna część programu #buildbridgesnotfences dobiega końca. Młodzież z Radomia i okolic (w tym również uczniowie pochodzenia romskiego i ukraińskiego) wzięła udział w serii szkoleń i warsztatów na temat mediów i edukacji medialnej. Niebawem podzielimy się ich doświadczeniami i efektami wielogodzinnej pracy nad projektami związanymi z programem. A tymczasem zachęcamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z ostatniego… Read more »

Radomianin Mateusz Strzelecki, stypendystą prestiżowego programu stypendialnego Fulbright Junior Research Award 2019/2020

Już we września tego roku radomianin Mateusz Strzelecki rozpocznie realizację projektu badawczego związanego z jego pracą doktorską na Queens College w Nowym Jorku. Mateusz, aktualnie realizujący swoje studia doktoranckie na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, został stypendystą prestiżowego międzynarodowego programu wymiany naukowej miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – Fulbright Junior Research… Read more »