“Empower yourself” – propozycja spotkań w American Corner Radom

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowaliśmy dla Was kilka nowych serii spotkań, które będą się odbywały w AMERICAN CORNER RADOM na przestrzeni najbliższych miesięcy. Jedną z nich jest cykl spotkań warsztatowych EMPOWER YOURSELF, na który zapraszamy od października. Jest nam miło poinformować Was, że w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy regularną współpracę z Magda Zawadzka… Read more »

“Amerykanie w Radomiu” – XII edycja festynu historycznego “Uliczka Tradycji”

Tegoroczna edycja Uliczki Tradycji – wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich, przebiegała pod hasłem “Amerykanie w Radomiu” i nawiązywała do historycznego wydarzenia w 1925 roku , kiedy to Radom zaciągnął w amerykańskim towarzystwie Ulen and Company kredyt, dzięki któremu w mieście powstały m.in.wodociągi miejskie. Radomskie wydarzenie było także częścią kampanii… Read more »

“Amerykanie w Radomiu” – zapraszamy na festyn historyczny ULICZKA TRADYCJI. 7,8 września 2019

Największy festyn historyczny w Polsce przypominający dwudziestolecie międzywojenne – Uliczka Tradycji – już w najbliższy weekend. Tegoroczna 12 edycja wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem “Amerykanie w Radomiu”. Stąd w programie mnóstwo amerykańskich akcentów m.in. spotkanie z dyplomatami, wystawy, koncerty, występ utalentowanych i niezwykle urokliwych dziewczyn z #SinginBirds, pokaz futbolu amerykańskiego, wioska indiańska, rodeo. Szczegółowy harmonogram… Read more »

Program FLEX 2020/2021 – szansa na darmową edukację w USA. Rekrutacja trwa do 17 października.

Ambasad Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zapraszają do udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2020/20210. Program skierowany jest do uczniów klas pierwszych i drugich liceum/technikum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej. Program FLEX został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament… Read more »

Story Time – stories, rhymes & puzzles for kids

Z początkiem nowego roku szkolnego wracamy z radością ze znanym i lubianym programem dla najmłodszych STORY TIME. Story time to cykl spotkań językiem angielskim dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Proste historie, rymowanki, zabawy językowe oraz tematyczne zajęcia manualne to doskonały sposób aby rozpocząć przygodę z językiem angielskim. Spotkania będą odbywać się… Read more »

Frank Finver na uroczystym zakończeniu festiwalu filmowego Kameralne Lato 2019

13 lipca Radca ds. Prasy i Kultury Ambasady USA w Warszawie Frank Finver wziął udział w finałowej gali i rozdaniu nagród laureatom 12. edycji festiwalu filmowego Kameralne Lato w Radomiu. Frank Finver wręczając nagrodę publiczności za najlepszy film fabularny festiwalu („Bezwarunkowa miłość” – Rafała Łysaka), wspomniał o roli sieci AmSpaces w Polsce oraz podkreślił znaczenie… Read more »