INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest „Łaźnia” Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria w ramach, której prowadzone jest centrum informacji i kultury „American Corner”   z siedzibą w Radomiu,  ul. Traugutta… Read more »

Uwaga Licealiści!- Program mentoringowy dla młodzieży zainteresowanej studiami w USA

Ambasada USA w Warszawie wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta oferują program mentoringowy dla polskich uczniów szkół średnich, którzy chcą podjąć studia na uczelniach amerykańskich. Jest to bezprecedensowy i prestiżowy program, w którym polscy i amerykańscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów (w tym stypendyści Fulbrighta) będą wspierać radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania. Dzięki ich wsparciu… Read more »

Kulisy Dyplomacji – spotkanie z Mariuszem Brymorą

O kulisach pracy w dyplomacji mogliśmy dowiedzieć się podczas piątkowego spotkania zorganizowanego przez American Corner Radom. Naszym gościem był radomianin – obecnie Radca-Minister w Departamencie Ameryki MSZ, były Konsul Generalny RP w LOS Angeles w latach 2013-2017 – Mariusz Brymora. Było rzeczowo, chwilami zabawnie i rozrywkowo. Muzyczną oprawę w postaci amerykańskiej muzyki jazzowej zapewnili Klaudia… Read more »

KULISY DYPLOMACJI – 11.10.2019

Z okazji 100 lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską, a USA – wspólnie z “Łaźnią” RKŚTiG przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe wydarzenie. Zapraszamy na spotkanie: KULISY DYPLOMACJI – rozmowa z Mariuszem Brymorą ( Radca – Minister, Departament Ameryki MSZ, Konsul Generalny RP w Los Angeles w latach 2013 – 2017). Piątek, 11 października, godz: 19:00Łaźnia –… Read more »

“Empower yourself” – propozycja spotkań w American Corner Radom

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowaliśmy dla Was kilka nowych serii spotkań, które będą się odbywały w AMERICAN CORNER RADOM na przestrzeni najbliższych miesięcy. Jedną z nich jest cykl spotkań warsztatowych EMPOWER YOURSELF, na który zapraszamy od października. Jest nam miło poinformować Was, że w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy regularną współpracę z Magda Zawadzka… Read more »

“Amerykanie w Radomiu” – XII edycja festynu historycznego “Uliczka Tradycji”

Tegoroczna edycja Uliczki Tradycji – wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich, przebiegała pod hasłem “Amerykanie w Radomiu” i nawiązywała do historycznego wydarzenia w 1925 roku , kiedy to Radom zaciągnął w amerykańskim towarzystwie Ulen and Company kredyt, dzięki któremu w mieście powstały m.in.wodociągi miejskie. Radomskie wydarzenie było także częścią kampanii… Read more »