“The Man of Success” / “Mężczyzna Sukcesu”

Published on: Category:
ms1Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria “Łaźnia” oraz American Corner zapraszają na nietuzinkowy monodram Tomasza Jachimka Mężczyzna sukcesu, reż. Adam Biernacki.
Data:
16 listopad 2015 (poniedziałek) godzina 19:00
Miejsce:
Budynek “Łaźni”, ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny.
O spektaklu:
Gdy o piątej nad ranem całe miasto jeszcze smacznie śpi, “do boju, po miliony” wstaje ON Mężczyzna Sukcesu. Każdego dnia walcząc o radosną jutrzenkę dąży do spełnienia swojego American dream , choć od dawna jest dopiero w przedbiegach. Ale jest też tajemnicza Basia i niespełnione marzenia, które właśnie dziś Mężczyzna Sukcesu zamierza zrealizować!
Z wyobrażeń o prawdziwym sukcesie, zaczerpniętych z kuriozalnych podręczników i zakompleksionych wyznań, składa się ta śmieszno-straszna, słodko-gorzka, ostro-tkliwa i senno-realna
sztuka, uznanego polskiego twórcy kabaretowego, Tomasza Jachimka. Ludzi takich jak bohater kreowany przez aktora Andrzeja Gelendra Jakubczyka, każdy z nas zna z własnego podwórka, więc warto przyjść i dać się rozbawić, wzruszyć, a choćby i zwyczajnie poznęcać. Dobry humor i refleksja gwarantowane!
W roli głównej wystąpi Andrzej “Gelender” Jakubczyk
Tekst: Tomasz Jachimek
Reżyseria: Adam Biernacki
Muzyka: Katarzyna Brochocka
 Andrzej Jakubczyk – Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział zamiejscowy we Wrocławiu) w 1985. Aktor Teatru Lalki i Aktora w Opolu w latach 1985-1988, Teatru Rozrywki w Chorzowie (1988-1992), Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (1995-1996). Aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu od 1996.
Występuje w lokalnej telewizji i radiu, w roku 2005 zdobył Złotą Maskę za rolę… Wiedźmy w Makbecie w reżyserii Mai Kleczewskiej.