KAMERALNE LATO 2017 – ABC PRACY PRZED KAMERĄ – warsztaty filmowe dla początkujących. Zgłoszenia tylko do 26 czerwca

Published on: Category:

Już kolejny raz American Corner Radom jest aktywnym partnerem Ogólnopolskiego festiwalu filmowego – Kameralne Lato. Celem festiwalu organizowanego w porozumieniu ze służbami mundurowymi, a przede wszystkim a Komendą Wojewódzką Policją z siedzibą w Radomiu, jest promocja młodego polskiego kina, zachęcanie młodych ludzi do uczestniczenia w kulturze filmowej a jednocześnie kształtowanie pozytywnych wzorców społecznych.

Organizatorem tegorocznych warsztatów filmowych – stałego elementu Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO są American Corner Radom i FILMFORUM, przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie. Spotkania warsztatowe odbędą się w tym roku w niezwykle różnorodnej formule. Jednym z cyklów zaplanowanych podczas festiwalu będzie seria szkoleń pt. ABC PRACY PRZED KAMERĄ, którą przygotują aktorzy: Anna Mucha, Katarzyna Dorosińska i Adam Majewski oraz reżyser, operator i montażysta Oskar Żytkowski.

Założeniem warsztatów będzie oswojenie uczestników z kamerą i nauczenie ich, jak akceptować i udoskonalać swój wizerunek. Prowadzący: operator i reżyser w jednym oraz zawodowi aktorzy będą pracować z uczestnikami nad tym, jak dobrze wypaść przed kamerą oraz jak kontrolować mowę ciała podczas pracy na planie. Więcej informacji tutaj: http://bit.ly/2twqbSL


W programie spotkań znajdzie się również prezentacja poświęcona promocji amerykańskiego szkolnictwa wyższego z uwzględnieniem kierunków artystycznych związanych z branżą filmową, przygotowana przez Centrum Doradztwa Edukacyjnego EducationUSA działającego przy American Corner Radom.

Warsztaty odbędą się w dniach 3-6 lipca 2017 r. Oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 14-18 lat. Na zapisy czekamy do poniedziałku 26 czerwca. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej festiwalu (www.kameralnelato.pl).