Kameralne Lato otwiera nabór na międzynarodowe warsztaty filmowe

Published on: Category:

Fot. Ewa Jasińska

Od scenariusza do premiery w siedem dni? Tempo może ekspresowe, ale doświadczenie jak najbardziej autentyczne. Organizatorzy KAMERALNEGO LATA otwierają nabór do międzynarodowego programu edukacji filmowej. Warsztaty odbędą się między 1 a 7 lipca 2018 roku w Radomiu.

 

Warsztaty filmowe KAMERALNEGO LATA to profesjonalna opieka artystyczna, najlepszy sprzęt i międzynarodowe towarzystwo – mówi Maciej Dominiak, producent festiwalu. – Wśród prowadzących zajęcia znajdą się m.in. Bartosz M. Kowalski reżyser i scenarzysta, Arkadiusz Tomiak autor zdjęć filmowych, czy Anna Mucha ambasador radomskiej imprezy. Naszym partnerem technologicznym pozostaje CANON i to na jego urządzeniach młodzi adepci sztuki filmowej będą uczyć się fachu. W tym roku będziemy również gościć młodzież z Francji, Włoch i Węgier.

 

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO mają wybitnie społeczny charakter. Znajduje to również odzwierciedlenie w formule festiwalowych programów edukacji filmowej. Intencją organizatorów jest przekazywanie wartości społecznych w sposób ambitny, oryginalny i kreatywny, a jednocześnie pozbawiony banalnego dydaktyzmu. Międzynarodowe grupy warsztatowe zrealizują trzy filmy krótkometrażowe dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych, aspołecznych zachowań wśród młodzieży oraz zgubnych skutków przemocy rówieśniczej. Filmy zostaną zaprezentowane podczas ceremonii finałowej festiwalu i będą szeroko promowane w mediach.

 

Szkolenia przeznaczone są dla osób pomiędzy 18 a 30 rokiem życia. By wziąć udział w rekrutacji, należy zapoznać się z regulaminem warsztatów (dostępnym na stronie internetowej www.kameralnelato.pl) oraz wypełnić i wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy zawierający pomysł na scenariusz krótkiego filmu o tematyce społecznej (reportażu, filmu dokumentalnego, spotu filmowego).

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają uczestnikom wyżywienie i zakwaterowanie. Z racji na obecność zagranicznych gości większość zajęć będzie prowadzona w języku angielskim. Nabór kończy się 11 czerwca 2018 roku, a wyniki selekcji zostaną ogłoszone po 15 czerwca.

 

KAMERALNE LATO potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

 

Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), SZITAFILM (Węgry) i LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

 

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym CANON.

Regulamin i formularz: https://kameralnelato.pl/warsztaty-filmowe-kameralne-lato-2018.

Kronika 2017: https://www.youtube.com/watch?v=hCb7TuF91Ec&feature=youtu.be.