Zapraszamy do udziału w konkursie I KNOW AMERICA- Edycja 2019

Published on: Category:

Startuje kolejna edycja rewelacyjnego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Zachęcamy młodzież szkół średnich do zgłębiania wiedzy na temat  USA i zdobywania atrakcyjnych nagród.

Organizatorzy
Konkurs jest organizowany przez Fundację Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich w wieku 16-18 lat.

Opis
Konkurs jest adresowany do osób, które interesują się amerykańską kulturą, historią, sceną polityczną.

Etapy konkursu:

I etap – na stronie konkursu uczestnicy odpowiadają na 30 pytań w języku polskim i 30 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru. Dotyczą kultury, popkultury, historii, amerykańskiego systemu politycznego, bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej, stosunków polsko-amerykańskich, systemu edukacji, geografii, “słynnych cytatów”, sportu.

II etap – osoby, które przejdą do drugiego etapu piszą esej w języku polskim. Do wyboru jest 15 tematów.

III etap – do trzeciej rundy przechodzi 15 osób. Jednym z elementów trzeciego etapu będzie rozmowa z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej i Fundacji Wspomagania Wsi.

Rejestracja uczestników trwa do 5 listopada 2018 r.

Nagrody
W konkursie można wygrać jeden z trzech indeksów na studia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1.500 zł). Laureaci wezmą również udział w trzydniowym spotkaniu w Warszawie (w programie między innymi spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne).