Intercultural communication/Cultural differences- Build bridges – not fences. 07.04.2019

Published on: Category:

W niedzielę 7 kwietnia zapraszamy Was na spotkanie z naszą nową native speaker – Jennifer Petersak.
Porozmawiamy o różnicach kulturowych (które są widoczne także na zajęciach w szkole) i o komunikacji międzykulturowej. Wydarzenie będzie miało charakter klubu konwersacyjnego, pytania do prowadzącej mile widziane. Spotkanie w ramach projektu BUILD BRIDGES – NOT FENCES.
Spotkanie w j. angielskim. Wstęp wolny.


Data/godz: Niedziela, (07.04.) godz: 12:00 – 13:30
Miejsce:siedziba American Corner Radom, ul. Traugutta 31/33 Radom
Wstęp wolny.
Spotkanie w j. angielskim

Spotkanie w ramach projektu BUILD BRIDGES – NOT FENCES.
O programie:
Głównym celem programu jest pogłębianie wiedzy na temat wielokulturowości za pośrednictwem współczesnych mediów, budowanie umiejętności korzystania z mediów, wdrażanie nowoczesnych programów nauczania z uwzględnieniem edukacji medialnej. Cel nadrzędny to podnoszenie i umacnianie świadomości grup mniejszościowych, a w konsekwencji pełniejsza integracja z lokalną społecznością .

Pracując pod okiem doświadczonych specjalistów ds. mediów, psychologów, praktyków i trenerów mediów, obrońców praw człowieka, działaczy społecznych i inspirujących liderów, zarówno z Polski, jak i zagranicy, w tym z Alumni, wykładowców i zaproszonych gości – uczestnicy projektów (uczniowie i pedagodzy) stworzą cenne treści medialne (uczniowie przygotują 4 reportaże) i przyczynią się do działań związanych z umiejętnością korzystania z mediów (nauczyciele będą pracować nad innowacyjnymi szkolnymi inicjatywami w zakresie umiejętności korzystania z mediów; nauczaniem wielokulturowości za pośrednictwem mediów). W rezultacie docelowi odbiorcy odegrają aktywną rolę w życiu kulturalnym i obywatelskim społeczności radomskiej. Organizując ten projekt i zachęcając uczniów do pracy w zespołach międzykulturowych, planujemy zbudować sieć kontaktów i poprawić wzajemne zrozumienie między polskimi, romskimi i ukraińskimi nastolatkami z naszego regionu.

Program BUILD BRIDGES – NOT FENCES składa się z dwóch części:

a) złożonego cyklu praktycznych warsztatów dziennikarskich i filmowych skierowanych do uczniów polskich, romskich i ukraińskich mieszkających w Radomiu

b) cyklu innowacyjnych szkoleń z zakresu umiejętności korzystania z mediów dla nauczycieli pracujących z uczniami należącymi do mniejszości narodowych.