Frank Finver na uroczystym zakończeniu festiwalu filmowego Kameralne Lato 2019

Published on: Category:

13 lipca Radca ds. Prasy i Kultury Ambasady USA w Warszawie Frank Finver wziął udział w finałowej gali i rozdaniu nagród laureatom 12. edycji festiwalu filmowego Kameralne Lato w Radomiu.
Frank Finver wręczając nagrodę publiczności za najlepszy film fabularny festiwalu („Bezwarunkowa miłość” – Rafała Łysaka), wspomniał o roli sieci AmSpaces w Polsce oraz podkreślił znaczenie silnego zespołu amerykańskiego biorącego udział w wydarzeniu (Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, Edukacja USA, zespół CAT – USArmy, American Corner Katowice, American Corner Radom)

Coroczny festiwal filmowy KAMERALNE LATO organizowany w Radomiu jest doskonałą okazją dla młodych profesjonalistów i studentów do udziału w licznych szkoleniach medialnych, pokazach filmowych, pokazach scenariuszy, debatach i panelach z udziałem twórców filmowych. To także szansa nawiązania i budowania kontaktów z doświadczonymi partnerami z branży medialnej i filmowej. Grupowe i indywidualne i sesje doradcze EducationUSA stanowią integralną i ważną część projektu. Tylko na potrzeby paneli EducationUSA AmC Radom zgromadził i przyciągnął ponad 400 osób zainteresowanych programami edukacyjnymi w Stanach Zjednoczonych, a wśród nich uczestników programu Erasmus z Niemiec, Włoch i Francji. Program festiwalu był bardzo zróżnicowany i składał się ze 100 wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Lokalna społeczność brała udział – między innymi – w Dniu Amerykańskim, pikniku na świeżym powietrzu, spotkaniach z amerykańskimi żołnierzami, projekcjach filmów amerykańskich, itd.

Wydarzenie zostało zorganizowana pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego , Erasmus +, woj. Mazowieckiego i Miasto Radom
Partnerzy międzynarodowi: Kinographe (Francja), Laboratorio del Sogni (Itali), Offener Kanal Magdeburg (Niemcy).

Więcej relacji tutaj: https://www.facebook.com/kameralnelato/