“Amerykanie w Radomiu” – XII edycja festynu historycznego “Uliczka Tradycji”

Published on: Category:

Tegoroczna edycja Uliczki Tradycji – wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich, przebiegała pod hasłem “Amerykanie w Radomiu” i nawiązywała do historycznego wydarzenia w 1925 roku , kiedy to Radom zaciągnął w amerykańskim towarzystwie Ulen and Company kredyt, dzięki któremu w mieście powstały m.in.wodociągi miejskie. Radomskie wydarzenie było także częścią kampanii Ambasady Stanów Zjednoczonych poświęconej obchodom 100 rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonym w 1919 roku.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz American Corner Radom byli partnerami wydarzenia zorganizowanego przez Resursę Obywatelską i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

Historyczny festyn Uliczki Tradycji otworzyli : prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz Frank Finver, Radca do Spraw Kultury i Prasy w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Parada dawnych aut i rowerów, wystawy, wioska indiańska, futbol amerykański, występy orkiestr dętych, zespołów muzycznych, prelekcje i spotkania z dyplomatami, kiermasz staroci to tylko niektóre z atrakcji, które zapewnili organizatorzy.
Naszymi gośćmi podczas panelu dyskusyjnego poświęconego relacjom dyplomatycznym między Polską a USA byli Frank Finver – Radca ds. Prasy i Kultury przy U.S. Embassy Warsaw oraz Mariusz Brymora – Radca – Minister, Departament Ameryki MSZ, Konsul Generalny RP w Los Angeles w latach 2013 – 2017.

Zdjęcia: Marcin Kucewicz