REVolution Dance- niezwykła grupa taneczna z USA w Radomiu. 6 grudnia 2019.

Published on: Category:

W najbliższy piątek 6 grudnia będziemy gościć niezwykłą grupę taneczną z USA – REVolution Dance. Organizatorem serii wydarzeń związanych z pobytem grupy w Radomiu są Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, American Corner Radom oraz Stowarzyszenie Budujemy Przystań.

Wyjątkowość grupy polega na różnorodności tancerzy. Wśród nich są osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby pełnosprawne. Działalność artystów obejmuje, oprócz profesjonalnych występów tanecznych, prowadzenie programów edukacyjnych. Formacja REVolution Dance odwiedza szkoły, ośrodki kultury, fundacje, placówki rehabilitacyjne na całym świecie. Artyści pomagają uczniom niepełnosprawnym i pełnosprawnym współpracować w procesie twórczym, promują różnorodność w sztuce i integrację osób o rożnych umiejętnościach. Taka współpraca otwiera drzwi do zrozumienia, równości i wzajemnego poszanowania.

Radom jest jednym z czterech miast w Polsce (obok Warszawy i Krakowa), które odwiedzi grupa REVolution Dance w tym Roku

Artyści spotkają się z uczniami Stowarzyszenia Budujemy Przystań na ulicy Wośnickiej 125 oraz młodzieżą X LO z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Konarskiego. W obu szkołach odbędą się warsztaty taneczne z udziałem uczniów z niepełnosprawnościami zaproszeni z rożnych placówek, a także młodzież pełnosprawna.

Zakończeniem dnia będzie spotkanie otwarte z formacją REVolution Dance w American Corner Radom, gdzie będzie można porozmawiać z artystami na temat integracji osób niepełnosprawnych poprzez taniec.

O zespole:

REVolutions Dance założyli w 2005 roku Dwayne Scheuneman i Amie West. Poprzez swoją wyjątkową pracę łączą ludzi ponad podziałami i dzielą się tańcem w niezwykły sposób. Oprócz profesjonalnych występów tanecznych, REVolutions działa społecznie, dając możliwość ekspresji twórczej dzieciom i dorosłym, bez względu na ich sprawność i umiejętności. Do tej pory Ci niezwykli artyści występowali m.in. w Rosji, Chinach, Izraelu i wielu ośrodkach w USA.  Działalność artystów obejmuje – oprócz profesjonalnych występów tanecznych – prowadzenie programów edukacyjnych promujących różnorodność w sztuce. Taka współpraca otwiera drzwi do zrozumienia, równości i wzajemnego poszanowania. Formacja REVolutions Dance odwiedza szkoły, ośrodki kultury, szkoły (także tańca), fundacje, placówki rehabilitacyjne na całym świecie. Artyści pomagają uczniom niepełnosprawnym i pełnosprawnym współpracować w procesie twórczym, promują różnorodność w sztuce i integrację osób o różnych umiejętnościach.

Więcej o formacji: www.revdance.org