Gordon Parks: Aparat to moja broń… – wykład, 19 maja 2017

Published on: Category:
 19 maja o godz. 13.00 American Corner zaprasza na spotkanie poświęcone znakomitemu fotografowi amerykańskiemu Gordonowi Parksowi (jego wystawa zostanie otwarta w czerwcu we Wrocławiu, w Muzeum Współczesnym). Gościem spotkania będzie Konsul ds. Prasy i Kultury USA Pamnella DeVolder, która przedstawi sylwetkę i twórczość tego artysty w specjalnym wykładzie.
Obowiązują zapisy: amcorner@wbp.wroc.pl
– – – – – – – – – – – – – – –
Gordon Parks (1912 – 2006) był pierwszym czarnoskórym fotografem magazynów „Life” i „Vogue”, reżyserem w Hollywood, pisarzem i kompozytorem. Mówił o sobie: „Uczyniłem ze swojego aparatu fotograficznego narzędzie świadomości społecznej. Zdrowy rozsądek podpowiadał, że muszę mieć wystarczające zrozumienie, co jest dobre, a co złe, inaczej aparat stałby się w końcu moim wrogiem”.
– – – – – – – – – – – – – – –
O wystawie:
Składa się na nią 80 fotografii. Wiele z nich to dzieła ikoniczne. Jest też wiele zupełnie nieznanych polskiej publiczności. Wszystkie cechuje głęboki humanizm oraz poczucie odpowiedzialności społecznej. Będzie je można oglądać w Muzeum Współczesnym od 2 czerwca do 22 sierpnia 2017 r.